Aranyhang Énekkar

Karvezetők:
Vereckeyné Fodor Ella (1989-2001.)
Rákóczy Kálmánné (2001-2002-es tanév)
Illyés Rita (2002-2003-as tanévtől)
Losoncziné Kovács Márta (2011-2012-es tanévtől)

"Az ének szebbé teszi az életet, az éneklok másokét is. /.../ nem sokat ér, ha magunknak dalolunk, szebb, ha ketten összedalolnak. Aztán mind többen, százan, ezren, míg megszólal a nagy Harmónia, amiben mind egyek lehetünk. Akkor mondjuk majd csak igazán: örvendjen az egész világ!"
Kodály Zoltán

A felsőtagozatos énekkar az intézménnyel egy idoben alakult, és azóta is rendszeres résztvevoje az iskolai rendezvényeknek: tanévnyitó, nemzeti ünnepek, ballagás, tanévzáró.

A Marcalvárosi Közoktatási Központ helyet biztosít az Arany Galéria keretében állandó kiállításoknak (évente 3-4 alkalommal), valamint kétévente megrendezi a Pedagógus Kézmuves Tárlatot, ahol kortárs képzomuvészek munkáit láthatja a közönség. Énekkarunk rendszeresen szerepel ezek megnyitóin.

1989-ben a kórus bekapcsolódott az Éneklő Ifjúság mozgalomba, ahol 1993-ban és 1995-ben ezüst, 1997-ben és 1998-ban arany minosítést ért el, 1999-ben pedig az ÉV KÓRUSA kitüntetőcímet kapta.

Különböző városi rendezvényeken is énekeltünk már: a Tavaszi fesztiválon (1997.), a Családi Intézet Mindenki karácsonyán (1997. 1998.), a Győr Plaza megnyitóján, az ÁNTSZ zenés irodalmi estjén, a Mc Donald's karácsonyi musorán, a Comenius kiállítás megnyitóján (2001.), stb.
Korábbi külföldi kapcsolataink:
- a dél-afrikai Eastern Cape kórus (1997.)
- az ausztriai Kittsee testvériskola kórusa

Az iskola zenei életét házi hangversenyek megrendezésével igyekszünk még színesebbé tenni. Egyik legnépszerubb rendezvényünk a Karácsonyi koncert, amelyen iskolánk hangszeres tanulói és kórusai mellett intézményünk zenét kedvelo, és muvelőtanárai is fellépnek. A Krúdy Gimnázium énekkara minden évben - immár hagyományként - részt vesz a karácsonyi hangversenyünkön.

A Tavaszi fesztivál iskolánk vidám, színes rendezvénye, ahol a zenei produkciók mellett fellépnek az iskola együttesei is. (színjátszók, néptáncosok, majorettek, kötélugrók)

A 10 éves jubileum alkalmából CD-lemezen örökítettük meg az énekkar legsikeresebb produkcióit.

Rendezvényeinken készült képek

Republic koncerten szerepeltünk