Kézműves és képzőművészeti tevékenység

KÉZMŰVES SZAKKÖR

Gondolkodj, tervezz, alkoss!

A kézműves szakkör célja, a különböző kézműves technikák megismerése, természetes anyagokkal való munkavégzés, a gyermekek kreatív ötleteinek megvalósítása.

A diákok megtanulják, hogy sok mindenre használhatják a kézügyességüket és a fantáziájukat. A saját kezűleg készült, egyszerű tárgyakkal másoknak vagy önmaguknak örömet szereznek. A szakkör az önálló alkotás lehetőségét kínálja a diákoknak, segíti a tanulók pihenését. Sok kedves tárgyat készítünk, leginkább nagy ünnepeinkre (Karácsony, Húsvét, Anyák napja), közben beszélgetünk. Nagyon kedvelt diákjaink körében a szalvétatechnika, üvegfestés, gyertyaöntés, tojásfestés, batikolás.

Ajándék Karácsonyra

Hozzávalók:
1 tiszta befőttes üveg, só, mécses, toboz, fenyőág, csipke vagy szalag

Így készítsd el: A befőttes üveg aljára szórj sót, legalább 2cm magasan, helyezd a mécsest a közepére és tegyél köréje fenyőágat, tobozt. A tobozt előtte ki is festheted fehér temperával és szórhatsz rá csillámport, vagy dekorálhatod csillámragasztóval. Ez önmagában is jól mutat egy akasztóval karácsonyfadíszként vagy ajándékkísérőként. Az üveg szájára köss csipkét, vagy valamilyen szép szalagot, készíts masnit, de ide is tűzhetsz egy kicsi fenyőgallyat.

Kreatív készülődést és nagyon kellemes, meghitt Ünnepeket kívánok!
Eszter néni

Legújabb munkáink: