Aranyos Komédiások

hát játszom.
Föntről gyereknek, lentről
embernek látszom."

Az iskolába lépő gyermek fő tevékenysége a játék, természetes életforma, számára létszükséglet. Az életre való előkészület nem tudatosított formája. A játékos munka teremti meg azt a légkört, amelyben a gyerek élni, tevékenykedni tud és szeret. Aki valóban játszik, az tanulhat igazán. A személyiség teljes kibontakozását segítik a drámajátékok, bábjátékok, népi gyermekjátékok, jelenetek, színdarabok előadása. Jól illeszthetők az iskolai munkához, mert olyan készségek kialakítását teszik lehetővé, mint a problémamegoldás, konfliktuskezelés, viselkedés, empátiás készség.

Ezen gondolatok jegyében alakult met több, mint 20 évvel ezelőtt a színjátszó csoport 20-25 tanulóval.. Különböző korosztályú fiúk és lányok alkotják a közösséget, főleg olyan gyerekek, akik szeretik a verseket, meséket, s ezeket szívesen eljátsszák, bemutatják óvodásoknak, iskolás társaiknak, szülőknek.

Hetente másfél órában a színjátszás foglalkozásokon a tanulóknak lehetőségük van beszédművelésre, kommunikációs képességeik fejlesztésére, illem gyakorlására, irodalmi ismereteik gyakorlására.

Számos sikert értek el a tanítványok városi szavalóversenyeken, mesevetélkedőn városi döntőt nyertek, s megyei negyedik helyezettek lettek. Az egyik mese bábos előadásával különdíjat kaptak. Tanulótársaikat örvendeztették meg a szüreti népi játékok bemutatásával, szerepeltek a Mikulás-vásáron, meghitt perceket szereztek a karácsonyi műsorral. Farsang, tavaszi fesztivál, anyák napja sem múlhat el nélkülük. Nagy sikerrel mutatták be a Padlás c. musicalt is.

Karácsonyi műsorok

Mikulás műsor

Mátyás király és az igazmondó juhász dramatizálása

A Padlás című előadás

Farsangi műsor

Csoportunk egy szüreti népszokást adott elő iskolánk tanulóinak.

Szüreti népszokás jelenet az előadásból.